2018/2019

Rozvrh hodin:

Třídní učitelka:

Mgr. Eliška Paterová - Čj, Aj, M


Další pedagogové:

Ing. Barbora Bláhová - Tv, Pč

Ing. Jana Frýdlová - Inf., Hv

PaedDr. Miroslava Hrdinová - Vv

Mgr. Jindra Svobodová - ČjS


Konzultační hodiny:

Konzultace probíhají vždy po předem domluvené mailové korespondenci (prijmeniuciteleTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nově: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)


Důležitá sdělení:

26. 10. 2018 - Halloween ve škole


29. a 30. 10. 2018 - Podzimní prázdniny


V pondělí 22. 10. proběhne ve škole testování žáků 3.-5. ročníku. 

Test pro identifikaci nadaných žáků v matematice (TIM3-5) slouží ke zmapování úrovně logicko-matematického myšlení žáků. V průběhu testování je žákovi předložen testovací sešit, se kterým v průběhu 45 minut samostatně pracuje. Tento sešit je složen z 25 úloh, při jejichž řešení žák uplatňuje schopnost matematické indukce a úsudku. Cílem testování je tedy stanovit orientační úroveň logicko-matematického myšlení dítěte. TIM3-5 byl vytvořen odborníky z Centra rozvoje nadaných dětí z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Více informací o testu můžete nalézt na jejich stránkách www.nadanedeti.cz.    

Školní psycholožka vypracované testy oskóruje a zadá výsledky do on-line systému. Výsledkem bude hodnotící protokol, který bude zveřejněn na webových stránkách školy (rodiče si ho v případě zájmu mohou ve škole vyzvednout a výsledky případně konzultovat se školní psycholožkou - jednotlivci). 

Na měsíc listopad chystáme další testování žáků 1. stupně (český jazyk a anglický jazyk) pro autoevaluaci školy v oblasti výsledků vzdělávání žáků a zlepšení kvality vzdělávání v naší škole.


Kroužek Zumba - probíhá každé pondělí od 13:00 - 13:45


Doučování bude probíhat každý čtvrtek od 20. 9. 2018 (od 13:00 do 14:00).


Dne 4. 10. 2018 začíná kroužek - příprava na víceletá gymnázia - matematika. Kroužek bude probíhat každý čtvrtek od 7:00 do 7:40 ve  2. třídě.

S sebou - psací a rýsovací pomůcky.


Dne 10. 10. 2018 začíná kroužek - příprava na víceletá gymnázia - český jazyk. Kroužek bude probíhat každou středu od 7:00 do 7:45 v učebně T3.


BADATELSKÝ KROUŽEK

Vážení rodiče, děkujeme za velký zájem o badatelský kroužek. Vzhledem k tomu, že se přihlásilo 22 dětí, jsme nuceni vytvořit 2 skupiny, aby činnost v kroužku byla smysluplnná. První skupina - žáci 3. - 5. tříd budou kroužek navštěvovat každé úterý 13:30 - 15:00 celé první pololetíDruhá skupina - přihlášení žáci z 1. a 2. třídy budou mít kroužek stejný den i hodinu, ale až ve 2.pololetí. Děkuji za pochopení a na všechny malé badatele se už těším. M.Bartušková


V rámci projektu "Zdravá školní jídelna" mají děti možnost v době velké přestávky odebírat zdarma mléko v přízemí školy. Je nutné, aby si nosily svůj hrníček. 

Vydávání mléka ve vestibulu školy začíná od 10. 9. 2018 vždy v době velké přestávky od 9:40 do 10:00 hodin.


 • Kroužek anglického jazyka

  - kroužek anglického jazyka s rodilým mluvčím bude probíhat každou středu od 19. 9. 2018 od 14:00 do 14:45 (druhá skupina)

  - platbu za první pololetí 1 900 Kč můžete platit v kanceláři školy


Kroužek informatika

Z důvodu nemoci paní uč. Frýdlové, ve středu 10.10. informatika nebude.


 • Kroužek tanců - Admira

 • Oblečení:

  - cokoli je pohodlné a v čem se cítí dobře
  - pouze ne džíny - není pohodlné a netančí se v nich dobře
   
  Obutí:
  - dívky - zatím ideálně balerínky, později je možné u lektorky zakoupit originál taneční obuv
  - chlapci - pokud mají, tak mohou polobotky/mokasíny, pokud nemají, tak cvičky
   
  - hlavně ne tenisky, tančit v tom moc nejde a dokonce si mohou přivodit i zranění... 
   
  Vánoční lekce:
  V pondělí 17.12. 2018 a ve čtvrtek 20.12. 2018 kroužky nebudou - místo toho bude v pátek 7.12. 2018 v Kině Sokol na Kladně vánoční lekce s několikanásobným účastníkem TV soutěže Stardance a finalistou MČR v latinskoamerických tancích Markem Dědíkem. Vše bude včas upřesněno.

  - kroužek tanců bude probíhat každý čtvrtek od 20. 9. 2018 od 13:30 do 14:15

  - platbu za první pololetí 1 500 Kč můžete platit v kanceláři školy


 • Tělocvik - triko s krátkým rukávem (lze i s dlouhým rukávem nebo tenká mikina), tepláky, sálová obuv (ne cvičky); v případě pěkného počasí sportovní oblečení na ven – triko, mikina, tepláky, sportovní obuv. 

PRACOVNÍ ČINNOSTI

DÚ - PČ na příští týden 24.9. 2018 je nutné si přinést čtvrtku velikosti A3 (velký rozměr), bavlnky nebo stuhy, pastelky, barevné papíry, lepidlo, nůžky.

Děkuji. B. Bláhová

DÚ - PČ na pondělí 10.9. je nutné si přinést barevné papíry, 2x čtvrtku, nůžky, lepidlo, fixy.

DÚ - PČ: Příští týden 17.9 budeme dokončovat rozdělané výtvory. Prosím přinést čtvrty, nůžky, lepidlo, fixy a barevné papíry.

Děkuji, B. Bláhová.


VÝTVARNÁ VÝCHOVA

Domácí úkol na 15. 10.: Na 15. 10. budou děti potřebovat PET láhev (od limonády nebo minerálky) - nejlépe klasickou 1,5 litru - zabarvenou nebo čirou, textilní zbytky, případně provázky, vlnu, bublinkovou fólii, mikrotenové sáčky a podobný zbytkový materiál.

Domácí příprava na 24. 9.: Na výtvarnou výchovu si můžete přinést obrázky světa pod hladinou (moře, rybník, řeka).

Seznam pomůcek

měkká tužka

ořezávátko

guma

pero s násadkou

štětce – akvarelové kulaté vlasové (běžné školní) např. č. 10 na malbu vodovkami

štětce ploché – štětinové na malbu temperou – velikost 14, 16 nebo 18

mastný pastel Gioconda – základní sada (hranatý – nepráší)

suchý pastel – základní sada (kulaté – práší)

voskovky – základní sada nebo olejový pastel

fixy + černá navíc

vodovky / brilantní vodovky – nejlépe oboje

pastelky

tempery – základní sada + běloba navíc

paletu nebo jinou podložku na míchání barev

kelímek na vodu

lepidlo – bílá lepicí pasta (v tyčince) případně disperzní (Herkules)

nůžky (s jednou ostrou špičkou)

hadřík

pracovní plášť (zástěra, staré tričko)

igelit, starý ubrus apod. na ochranu stolu

kelímek na vodu

Na výtvarnou výchovu budeme používat i jiné pomůcky a materiály. Půjde především o zbytkové a přírodní materiály, které využijeme při práci v různých výtvarných technikách (staré noviny, časopisy, textil, vlnu, krabičky, kamínky, kůru stromů atd.). Tyto pomůcky a materiály si žáci budou nosit nárazově jako domácí úkol na konkrétní hodinu a budou s nimi seznámeni v předchozí hodině. Rovněž budou uvedeny na webových stránkách třídy.

Pokud má někdo z rodičů přístup k zajímavému zbytkovému materiálu, který by se dal využít ve výtvarné výchově (např. textil, vlna, provázky, drátky a drátky, kartonové zbytky, noviny atd.), prosím, dejte vědět. Ve výtvarné výchově bychom je určitě využili.


 Informatika

Pokračujeme v psaní všemi deseti v programu: ATF ONLINE, je nutné, aby každý žák měl z minulého roku odepsané všechny lekce!