Loučení se zimou a vítání jara dne 16. 3. 2018

Zveřejněno: 19. březen 2018

V pátek odpoledne (16.3.2018) se děti rozloučily se zimou a přivítaly jaro. Při zájmových činnostech si ve svých odděleních zhotovily z papíru figuríny Morany. K místnímu potoku donesly toto zpodobnění zimy nebo smrti. Krátkou básničkou se symbolicky rozloučily se zimou, a pak už odevzdaly Moranu ohni a vodě podle návodů, které si lze přečíst v mnoha lidových kronikách.

Probouzení kaktusů dne 15. 3. 2018

Zveřejněno: 16. březen 2018

Děti z kaktusářského kroužku začaly v prvních dnech měsíce března s "probouzením" kaktusů. Teprve v následujícím období se pozná, jak rostliny přečkaly na okenním parapetu zimu. Příští týden se malí kaktusáři pustí do pikýrování, což je rozsazování malých semenáčků. Následovat bude intenzivní péče o celou sbírku. Výsledky svého snažení předvedou na veřejných výstavách (Lidice, Kladno) v měsíci květnu a červnu.

Sněhulákův den dne 21. 2. 2018

Zveřejněno: 22. únor 2018

Zbytky sněhu v okolí školy inspirovaly děti ke stavbám sněhuláčků, ale také k uspořádání odpoledne se sněhuláky. Tomu předcházela pondělní domácí příprava (hledání vhodného oblečení), úterní pracovní činnost ve družině a shromažďování dobré nálady. Středeční dvouhodinový program pak přinesl zábavné soutěže, recitování a zpívání i módní přehlídku. Snažení všech účastníků bylo odměněno diplomem a malou sladkostí.

Odborná literatura ve družině

Zveřejněno: 8. leden 2018

Nový rok nachystal dětem hned v prvním týdnu překvapení velice milé a po mnoha stránkách prospěšné.
Od pana J. Vochozky ze Suchdola nad Lužnicí obdrželi členové kaktusářského kroužku veliký balík. Byl plný časopisů, atlasů, knížek o kaktusech a sukulentech. Nechyběla ani rukověť pro začínajícího kaktusáře, za kterou obzvlášť děkujeme. V pátek si ji odnesly domů všechny děti.  Žáci nyní mohou kdykoliv bádat nebo jen tak nahlížet do ostatní odborné literatury, umístěné v našem oddělení na volně přístupné poličce. 

Děkujeme panu Jiřímu Vochozkovi za užitečný a milý sponzorský dar.

Konec vánočních svátků dne 5. 1. 2018

Zveřejněno: 8. leden 2018

Tříkrálová obchůzka s koledou a zpíváním dětí ze souboru Hříbátka se uskutečnila v pátek po obědě. První kroky vedly do ředitelny školy, kde děti popřály štěstí, zdraví, dlouhá léta a byly obdarovány. Následovala cesta do všech oddělení školní družiny. V odpoledním čase, těsně před svačinou, se přesunul soubor do MŠ Valentýnka, kde zazpíval našim budoucím žákům. Svátkem Tří králů končí cyklus celých vánočních svátků, proto je zvykem tento den odstrojovat vánoční stromek, sklízet betlém a další vánoční výzdobu.

Přejeme i vám všem, co čtete tyto řádky - štěstí, zdraví, dlouhá léta.
Soubor Hříbátka

Sponzorský dar

Zveřejněno: 13. listopad 2017

V uplynulých dnech dostaly děti, které navštěvují kaktusářský kroužek, nádherný sponzorský dar. Pan Maršíček, člen Klubu kaktusářů Kladno, nám do sbírky daroval kolekci krásných kaktusů a sukulentů. Je k vidění na okenním parapetu. Pro malé kaktusáře to znamená, že své znalosti v oblasti sukulentů mohou rozšiřovat nejen s odbornou literaturou v ruce, ale i přímo, díky jednotlivým rostlinám. 
Panu Maršíčkovi upřímně děkujeme

Divadlo dne 10. 11. 2017

Zveřejněno: 13. listopad 2017

V pátek 10. listopadu sehrály děti legendární příběh o Martinovi, co věnoval polovinu svého pláště žebrákovi, který prosil o almužnu v mrazivém počasí. V hledišti zasedly nejmenší žáčci z MŠ Valentýnka a své starší kamarády odměnily za jejich snahu potleskem.

Sponzorský dar dne 9. 10. 2017

Zveřejněno: 11. říjen 2017

V pondělí 9.10. jsme obdrželi zajímavou zásilku. Od organizátorů celostátního festivalu "Májový svět" k nám doputoval soubor knih pro děti a dospělé. V balíčku byly pohádky, humoristické a naučné publikace, společně s knihami veršů. Největší ohlas měla knížka s vyšívanými pohádkami. Je na ni sestaven pořadník. Čtrnáct dnů z ní budeme předčítat na pokračování, a pak si ji  budou děti  půjčovat domů.
Velmi děkujeme sponzorům za hodnotný dárek. Zpříjemní nám dny s nevlídným počasím.
Děti a vychovatelka Anna Holeyšovská

Rozloučili jsme se s "Baciláky" dne 15. 9. 2017

Zveřejněno: 18. září 2017

Začátek nového školního roku se ve třetím oddělení pojil s překvapením a dárky. Opozdilci, kteří nestihli v květnu zaslat své obrázky do soutěže  "Baciláci", byli dodatečně odměněni. Zubní kartáčky, pasty a další hodnotné pomůcky k zajištění dokonalé péče o ústní hygienu jim poslal autor a sponzor soutěže, vedoucí lékař kliniky EsthetX, pan MUDr. Václav Kopecký.
Panu doktorovi velmi děkujeme za všechno a věříme, že tato ojedinělá soutěž měla svůj hluboký smysl.

A. Holeyšovská