Ocenění výstavy - kaktusáři dne 10. 6. 2018

Zveřejněno: 11. červen 2018

Zpravodajství z výstavy

Od čtvrtka 7. června do neděle 10. června 2018 se konala v Domu techniky Kladno - Sítná, výstava kaktusů a sukulentů, kterou pořádal Klub kaktusářů Kladno. Součástí výstavy byla ukázka sukulentních rostlin, ale také jejich kreseb od našich žáků z kaktusářského kroužku.  Porota, která vybírala tři nejúspěšnější obrázky, byla složena z náhodných návštěvníků výstavy.

Blahopřejeme všem oceněným dětem!!

Loučení se zimou a vítání jara dne 16. 3. 2018

Zveřejněno: 19. březen 2018

V pátek odpoledne (16.3.2018) se děti rozloučily se zimou a přivítaly jaro. Při zájmových činnostech si ve svých odděleních zhotovily z papíru figuríny Morany. K místnímu potoku donesly toto zpodobnění zimy nebo smrti. Krátkou básničkou se symbolicky rozloučily se zimou, a pak už odevzdaly Moranu ohni a vodě podle návodů, které si lze přečíst v mnoha lidových kronikách.

Probouzení kaktusů dne 15. 3. 2018

Zveřejněno: 16. březen 2018

Děti z kaktusářského kroužku začaly v prvních dnech měsíce března s "probouzením" kaktusů. Teprve v následujícím období se pozná, jak rostliny přečkaly na okenním parapetu zimu. Příští týden se malí kaktusáři pustí do pikýrování, což je rozsazování malých semenáčků. Následovat bude intenzivní péče o celou sbírku. Výsledky svého snažení předvedou na veřejných výstavách (Lidice, Kladno) v měsíci květnu a červnu.

Sněhulákův den dne 21. 2. 2018

Zveřejněno: 22. únor 2018

Zbytky sněhu v okolí školy inspirovaly děti ke stavbám sněhuláčků, ale také k uspořádání odpoledne se sněhuláky. Tomu předcházela pondělní domácí příprava (hledání vhodného oblečení), úterní pracovní činnost ve družině a shromažďování dobré nálady. Středeční dvouhodinový program pak přinesl zábavné soutěže, recitování a zpívání i módní přehlídku. Snažení všech účastníků bylo odměněno diplomem a malou sladkostí.

Odborná literatura ve družině

Zveřejněno: 8. leden 2018

Nový rok nachystal dětem hned v prvním týdnu překvapení velice milé a po mnoha stránkách prospěšné.
Od pana J. Vochozky ze Suchdola nad Lužnicí obdrželi členové kaktusářského kroužku veliký balík. Byl plný časopisů, atlasů, knížek o kaktusech a sukulentech. Nechyběla ani rukověť pro začínajícího kaktusáře, za kterou obzvlášť děkujeme. V pátek si ji odnesly domů všechny děti.  Žáci nyní mohou kdykoliv bádat nebo jen tak nahlížet do ostatní odborné literatury, umístěné v našem oddělení na volně přístupné poličce. 

Děkujeme panu Jiřímu Vochozkovi za užitečný a milý sponzorský dar.

Konec vánočních svátků dne 5. 1. 2018

Zveřejněno: 8. leden 2018

Tříkrálová obchůzka s koledou a zpíváním dětí ze souboru Hříbátka se uskutečnila v pátek po obědě. První kroky vedly do ředitelny školy, kde děti popřály štěstí, zdraví, dlouhá léta a byly obdarovány. Následovala cesta do všech oddělení školní družiny. V odpoledním čase, těsně před svačinou, se přesunul soubor do MŠ Valentýnka, kde zazpíval našim budoucím žákům. Svátkem Tří králů končí cyklus celých vánočních svátků, proto je zvykem tento den odstrojovat vánoční stromek, sklízet betlém a další vánoční výzdobu.

Přejeme i vám všem, co čtete tyto řádky - štěstí, zdraví, dlouhá léta.
Soubor Hříbátka

Taneční kroužek dne 24. 11. 2017

Zveřejněno: 28. listopad 2017

Máme za sebou 2 měsíce tancování a už toho spoustu umíme. Perfektně zvládáme "Macarenu, tanec na píseň od skupiny Las ketchup - Asereje". Jako poslední jsme se teď naučili "ptačí tanec". Už se těšíme, co se naučíme příště. :)

Sponzorský dar

Zveřejněno: 13. listopad 2017

V uplynulých dnech dostaly děti, které navštěvují kaktusářský kroužek, nádherný sponzorský dar. Pan Maršíček, člen Klubu kaktusářů Kladno, nám do sbírky daroval kolekci krásných kaktusů a sukulentů. Je k vidění na okenním parapetu. Pro malé kaktusáře to znamená, že své znalosti v oblasti sukulentů mohou rozšiřovat nejen s odbornou literaturou v ruce, ale i přímo, díky jednotlivým rostlinám. 
Panu Maršíčkovi upřímně děkujeme

Divadlo dne 10. 11. 2017

Zveřejněno: 13. listopad 2017

V pátek 10. listopadu sehrály děti legendární příběh o Martinovi, co věnoval polovinu svého pláště žebrákovi, který prosil o almužnu v mrazivém počasí. V hledišti zasedly nejmenší žáčci z MŠ Valentýnka a své starší kamarády odměnily za jejich snahu potleskem.

Kresba veselých draků dne 8. 11. 2017

Zveřejněno: 9. listopad 2017

Máme tu listopad a k němu patří pouštění draků. Jelikož nám ale pršelo, tak jsme pouštět nešli, ale draky jsme si v suchu a teple nakreslili. Vznikly nám z toho moc krásné obrázky.

Krásný den,

Monika

Skákání panáku dne 13. 10. 2017

Zveřejněno: 18. říjen 2017

Taneční kroužek dne 13. 10. 2017

Zveřejněno: 18. říjen 2017

Taneční kroužek se nám pomalu rozjíždí. Dne 13.10. děti předcvičovaly své oblíbené tance. Poté jsme si zopakovali "Macarenu" z minulé hodiny a začali jsme se učit nový tanec na píseň od skupiny Las Ketchup - Asereje.

Už teď se moc těšíme na další hodinu.

Podzim dne 12. 10. 2017

Zveřejněno: 16. říjen 2017

Máme tu podzim a s ním všude krásně zbarvené stromy. Děti tedy dostaly za úkol, aby si přinesly nějaké listy do družiny a my s nimi mohli tvořit. Většina dětí úkol splnila, kdo ne. s tím se kamarádi rozdělili a my mohli začít. Každý dostal svou velkou čtvrtku a zbytek byl jen na nich. Za úkol měli nakreslit a nalepit z listí nějaké zvířátko. Vzheledm k tomu, že jejich fantazii se meze nekladou, každý vytvořil krásný a originální obraz.

Lucie Cikhartová (praktikantka)

Sponzorský dar dne 9. 10. 2017

Zveřejněno: 11. říjen 2017

V pondělí 9.10. jsme obdrželi zajímavou zásilku. Od organizátorů celostátního festivalu "Májový svět" k nám doputoval soubor knih pro děti a dospělé. V balíčku byly pohádky, humoristické a naučné publikace, společně s knihami veršů. Největší ohlas měla knížka s vyšívanými pohádkami. Je na ni sestaven pořadník. Čtrnáct dnů z ní budeme předčítat na pokračování, a pak si ji  budou děti  půjčovat domů.
Velmi děkujeme sponzorům za hodnotný dárek. Zpříjemní nám dny s nevlídným počasím.
Děti a vychovatelka Anna Holeyšovská

Výroba hříbečků dne 25. 9. 2017

Zveřejněno: 26. září 2017

Dnes si děti vyrobily nádherné hříbečky, do kterých dokreslovaly, jak chodí na houby.

Dětem se hříbky moc povedly a tak jsme nimi vyzdobily nástěnku ve třídě.

Rozloučili jsme se s "Baciláky" dne 15. 9. 2017

Zveřejněno: 18. září 2017

Začátek nového školního roku se ve třetím oddělení pojil s překvapením a dárky. Opozdilci, kteří nestihli v květnu zaslat své obrázky do soutěže  "Baciláci", byli dodatečně odměněni. Zubní kartáčky, pasty a další hodnotné pomůcky k zajištění dokonalé péče o ústní hygienu jim poslal autor a sponzor soutěže, vedoucí lékař kliniky EsthetX, pan MUDr. Václav Kopecký.
Panu doktorovi velmi děkujeme za všechno a věříme, že tato ojedinělá soutěž měla svůj hluboký smysl.

A. Holeyšovská

Den dětí dne 1. 6. 2017

Zveřejněno: 2. červen 2017

Žáci ze všech oddělení školní družiny se po obědě soustředili v parku na náměstí Draha. Zde si zasoutěžili v jednoduchých disciplímách a zahráli běžné pohybové hry. Pak už si za své snažení utíkali pro zaslouženou odměnu. Tentokrát ji pro všechny děti připravila paní vychovatelka Monika Šimáčková z prvního oddělení, která každému soutěživému oslavenci vykouzlila na obličeji slušivý obrázek.

Kreslení map dne 30. 5. 2017

Zveřejněno: 2. červen 2017

Ve dnech 30. 5. a 31. 5. si děti za pomoci projektoru nakreslily každý svou mapu okolí školy.

Všechny děti se do toho daly velmi pečlivě a vznikly jim moc krásné mapky.

Výroba razítek dne 29. 5. 2017

Zveřejněno: 31. květen 2017

Dne 29. 5. 2017 si děti přinesly brambory a vykrajovátka, následně si vyrobily za pomoci paní vychovatelky krásná bramborová razítka.

Miniolympiáda dne 26. 5. 2017

Zveřejněno: 31. květen 2017

V týdnu 22. 5. - 26. 5. proběhla v naší družině miniolympiáda.

Děti soutěžily v různých disciplínách v průběhu celého týdne.

V pondělí 29. 5. děti obdržely své diplomy za jednotlivé disciplíny a za celkové umístění v miniolympiádě.

Všem dětem moc gratulujeme.