První listopadový pátek navštívil opět školní družinu profesionální kuchař. Dovezl několik beden ovoce, zeleniny, bylinek a dalších potravin. S dětmi ze všech oddělení si nejdříve povídal o tom, co považujeme za zdravé potraviny, proč a jak je nejčastěji upravujeme nebo konzumujeme. Pak následovala pod jeho dohledem příprava smoothie. Děti, rozdělené do skupin, krájely a loupaly ovoce i zeleninu. Podle své chuti ji naskládaly do připravených nádob a dochutily. Výsledek byl velice zajímavý pro všechny. Vzniklo 8 různě ochucených nápojů, i když základní suroviny byly stejné. Každé dítě mělo možnost ochutnat všechny připravené druhy. Vyhrazený čas rychle uběhl. Hojné popíjení lahodného a zdravého nápoje se velice líbilo. Z programu jsme odcházeli s novými znalostmi, dovednostmi, dobrou náladou a těšíme se na další setkání.